Należy pamiętać, że mały dom nie oznacza, że ​​na co dzień będziemy żyć w ciasnych warunkach odczuwając brak wystarczającego komfortu. Okazuje się, że postępując zgodnie z instrukcjami architektów i dekoratorów wnętrz, możemy zorganizować przestrzeń, która sprawi, że nasz dom będzie nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także będzie wyglądał na większy niż w rzeczywistości.

Nasz dom pod Warszawą. Przestrzeń do 100 m2, którą trzeba umiejętnie wykorzystać i zaprojektować. W tym celu warto zastosować kilka sztuczek, które pozwolą nam stworzyć piękne i wygodne miejsce do życia w zaciszu naszych czterech ścian http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl.


Istnieje kilka sztuczek, które zwiększą przestrzeń nawet w małym domu. Na początku spróbujmy wyeliminować jak najwięcej schodów i korytarzy, ponieważ to one zajmują cenną przestrzeń. Projektując schody, skupmy się na rozwiązaniach, które pozwolą poprowadzić je bezpośrednio do obszarów użytkowych, takich jak salon, bez konieczności instalowania ich na klatce schodowej. Otwarte przestrzenie to rewelacyjne rozwiązanie, dzięki któremu możemy powoli powiększać wnętrze optyczne. Połączenie kuchni, jadalni i salonu na otwartej przestrzeni sprawi, że strefa dzienna będzie wydawać się większa niż w rzeczywistości. Pamiętajmy, że małe wnętrza wolą minimalizm – im mniej mebli i przedmiotów, tym większy będzie nasz salon.

Małe wnętrza preferują jasne kolory. Ciemne, intensywne powierzchnie i elementy dekoracyjne przyciągają wzrok i optycznie zmniejszają pomieszczenie, dlatego powinniśmy ich unikać w naszym małym domu. Jasne kolory, takie jak biały, szary i beżowy, dzięki zjawisku odbicia światła dziennego, sprawiają, że pomieszczenia są lepiej oświetlone. Innym sposobem wizualnego powiększenia naszego wnętrza jest zastosowanie płytek podłogowych i ścian o mniejszych rozmiarach.

Salon jest poniekąd częścią mieszkalną każdego członka gospodarstwa domowego, z kolei na poddaszu często decydujemy się na sypialnię lub pokój dziecięcy. W związku z tym często na poddaszu decydujemy się również na zainstalowanie drugiej łazienki lub toalety. Aranżacja łazienki nie jest najprostszą operacją jeśli cierpimy na brak odpowiedniej przestrzeni. Dlatego przed podjęciem decyzji o łazience warto przejrzeć materiały lub skonsultować się z fachowcem. Pozwoli nam to stworzyć łazienkę, która będzie estetyczna i funkcjonalna. Decydując się na instalację łazienki, pamiętajmy, że instalując brodzik na poddaszu, prawdopodobnie będziemy zmuszeni zastosować inne metody, np. organizowanie liniowego odwodnienia w naszej podłodze, która ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularne.

Załóżmy, że projekt domu wraz z planowaniem wnętrz mamy zrealizowany. Rodzi się pytanie, jak bardzo chcemy, aby nasz dom był zgodny z projektem i jakością prac fachowców, na której chyba najbardziej będzie nam zależeć. Niestety nie każdy profesjonalista i nie każda firma jest warta uwagi. Dlatego warto korzystać wyłącznie z ofert sprawdzonych firm: http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/o-firmie