Dla wielu z nas umycie ścian bez ich uszkodzenia może wydawać się niemałym problemem. Niestety, ich zabrudzenie wraz z upływem czasu jest nieuniknione – w końcu nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności każdemu może zdarzyć się np. ochlapanie ściany w czasie gotowania lub niefortunne otarcie się o nią czymś, co zostawi ślady. Istnieją jednak sposoby na to, aby wyczyścić brudną ścianę bez lęku o to, że myjąc, tylko powiększymy plamę lub dorobimy się trudnych do usunięcia zacieków. Chcesz skutecznie pozbyć się brudu ze ścian? A więc mamy dla ciebie kilka cennych wskazówek!

Czego będziesz potrzebować aby umyć brudne ściany?

Aby szybko i sprawnie usunąć delikatne zabrudzenia ze ścian będziesz potrzebował dosłownie kilku rzeczy. Wszystkie niezbędne produkty z pewnością masz w swoim domu – musisz tylko je skompletować i odpowiednio wykorzystać. Do umycia ścian będą ci potrzebne:

  • dwa wiaderka lub dwie plastikowe miski,
  • ciepła woda,
  • płyn do mycia naczyń,
  • gąbka kuchenna lub ściereczka gąbczasta.

Wszystko przygotowane? A więc możemy przystąpić do sprzątania!

Czym najlepiej myć brudne ściany?

W przypadku częstych, codziennych zabrudzeń najlepiej postawić na bardzo proste i równie skuteczne rozwiązanie, czyli mieszankę ciepłej wody i kilku kropel płynu do mycia naczyń. Tak przygotowanym roztworem z łatwością usuniesz niewielkie plamy. Spienioną wodą nasącz gąbczastą ściereczkę lub zwykłą gąbkę kuchenną, a następnie nanieś pianę na zabrudzony fragment ściany. Pamiętaj, że najlepsze efekty osiągniesz, czyszcząc ścianę kolistymi ruchami, od góry do dołu.

Przed przystąpieniem do mycia przygotuj sobie dwa osobne naczynia – mogą to być np. plastikowe miski lub wiaderka. W jednym przygotuj mieszankę ciepłej wody z płynem do mycia naczyń, z kolei w drugiej miej tylko czystą wodę. W trakcie mycia ściany co jakiś czas przepłukuj gąbkę – dzięki temu czyszczenie będzie szybsze i bardziej efektywne, bo nie będziesz rozprowadzać po ścianie zebranego do tej pory brudu.

Plama usunięta? W takim razie pozostało ci już tylko delikatne przetarcie mytego miejsca gąbką nasączoną w czystej wodzie. Tym prostym sposobem pozbędziesz się delikatnych zabrudzeń bez niepotrzebnego stresu, że twoje ściany ulegną zniszczeniu. Nie taki diabeł straszny, jak go malują – prawda?

Artykuł powstał przy współpracy z https://laboratoriumpanidomu.pl