Masz niewielkie mieszkanie, ale zależy ci na tym, aby urządzić je zarazem estetycznie, jak i komfortowo? Nie wiesz, jak ugryźć umeblowanie twojego salonu? Mamy dla ciebie trzy triki, dzięki którym twój mały salon będzie wyglądał pięknie i efektownie, a ty będziesz czuł się w nim wspaniale!

W przypadku urządzania niewielkich pomieszczeń najważniejszy jest dobrze przemyślany plan. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku twojego salonu. Zastanów się nad tym, co zamierzasz w nim robić. Czy będzie on tylko miejscem do relaksu i przyjmowania gości? A może musisz wydzielić w nim część biurową albo sypialnianą? W zależności od tego, jak zamierzasz wykorzystywać swój salon, podziel go na poszczególne strefy. Z tak przygotowaną w głowie bazą możesz przystąpić do urządzania swojego mieszkania!

Poszukaj wielofunkcyjnych rozwiązań

W niewielkim salonie każdy centymetr jest na wagę złota. Zamiast więc upychać w nim zbyt dużej ilości mebli, spróbuj znaleźć rozwiązania łączące kilka funkcji w jednym. Doskonałym przykładem może być rozkładana kanapa, na której możesz przyjąć gości a po skończonej imprezie rozłożyć ją i odpłynąć w objęcia Morfeusza. Równie ciekawym rozwiązaniem są komplety stolików, które mieszczą się jeden pod drugim – w razie potrzeby możesz je rozłożyć i powiększyć obszar blatu. Ciekawą opcją są też tapicerowane stoliki, które w zależności od zapotrzebowania mogą pełnić funkcje stołu, krzesła lub podnóżka. Możliwości jest naprawdę wiele – wystarczy się rozejrzeć i wybrać te, które najbardziej przypadną ci do gustu!

Postaw na lekkie i jasne meble

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory to najprostszy sposób na uratowanie ciasnych pomieszczeń. Chcąc urządzić niewielki salon, skup się więc na nich. Wybierając kolor farby lub tapet, trzymaj się jasnej palety barw. Tej samej zasady przestrzegaj przy wyborze mebli. Pamiętaj, aby postawić na lekkie, minimalistyczne szafy, regały, stoły, kanapy itd. W miarę możliwości postaraj się też, aby twoje meble miały błyszczące wykończenie, ponieważ odbijające światło elementy dodadzą twojemu salonowi lekkości i optycznie go powiększą.

Artykuł powstal przy współpracy z https://jarstol.eu