Ogrzewanie podłogowe w znaczący sposób różni się od tego tradycyjnego – nie chodzi wyłącznie o sam rodzaj instalacji, lecz również o to jak rozchodzi się ciepło w budynku, a także jak odczuwa się różnicę w komforcie cieplnym. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na wygodzie, ekologii i oszczędzaniu. Poznaj korzyści płynące z ogrzewania podłogowego.

Różnorodne rodzaje ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to szeroki wachlarz możliwości. Wybierając tzw. podłogówkę, stoimy przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest jej rodzaj. Każdy wariant niesie za sobą szereg korzyści i gwarantuje zadowolenie oraz duży komfort cieplny. Przede wszystkim wszystkie są ekologiczne oraz ekonomiczne. Przed domownikami stoi wybór:

  • elektryczne ogrzewanie podłogowe
  • wodne ogrzewanie podłogowe
  • powietrzne ogrzewanie podłogowe

Szczególnie to drugie jest polecane, ponieważ to najbardziej oszczędne rozwiązanie, jakie doskonale sprawdza się także w połączeniu z płytą fundamentową.

Doskonałe rozwiązanie dla alergików

Nie da się ukryć, że nie ma nic przyjemniejszego niż komfortowe uczucie ciepła, dotykając gorący kaloryfer po przyjściu z zewnątrz, gdzie panuje chłód, wiatr czy deszcz. Jest jednak inne rozwiązanie, które sprawia, że z przyjemnością wraca się do domu. Mowa o ciepłej podłodze, czyli ogrzewaniu podłogowym. To doskonały pomysł szczególnie, jeśli w domu mieszkają alergicy. Za sprawą podłogówki nie unosi się kurz jak w przypadku tradycyjnych instalacji grzewczych. Krążenie kurzu jest zdecydowanie minimalne, a niekorzystna cyrkulacja powietrza jest znacznie mniejsza. Nie wiesz, w jaki sposób zabrać się za decyzję o podłogówce? Skonsultuj się z ekspertami – np. Termico.

Ciepła płyta fundamentowa

Wiele osób, planując budowę domu, już na początkowym etapie projektowania decyduje się na połączenie ogrzewania podłogowego z nowoczesnym sposobem fundamentowania, jakim jest płyta fundamentowa. Jej wykorzystanie jest świetnym sposobem wszędzie tam, gdzie występuje słabe podłoże – np. w miejscach, gdzie grunt jest piaszczysty lub bardzo mokry. Tam też często dochodzi do osiadania budynku, co może skutkować nawet pęknięciami w konstrukcji domu. Dlatego doskonałym rozwiązaniem, bardzo pomocnym jest skorzystanie z płyty fundamentowej. To także świetne rozwiązanie, aby zamontować w domu podłogówkę.

Korzyści płynące z podłogówki

Nie wiesz, dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe, choć dookoła wszyscy je polecają? To nie tylko nowoczesny i ekonomiczny trend, ale także bardzo skuteczny, który znacząco poprawia jakość życia codziennego i komfort. To przede wszystkim sposób na bezpieczne ogrzewanie domu nawet w przypadku osób, które cierpią na alergie oraz choroby górnych dróg oddechowych. Ponadto to coś dla estetów – unikasz mało atrakcyjnej instalacji grzewczej, która skutecznie psuje wystrój wnętrza.