Nie znajdziemy lepszego sposobu na to, aby wprowadzić ciepło i bezpieczeństwo do naszego salonu i nadać mu bardziej przytulny charakter jak inwestycja kominek. To rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które lubią przyjemny trzask pod płonącym drewnem, jego aromat i miłe doznania wizualne sprzyjające relaksowi. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki komfort, ponieważ tradycyjny kominek można zainstalować tylko w domu, który sami zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy. Ludzie mieszkający w blokach lub budynkach mieszkalnych mogą tylko pomarzyć o takim luksusie. Jednak nawet wtedy nasza sytuacja nie jest pozbawiona rozwiązania, ponieważ warto poszukać nowoczesnych rozwiązań, którymi są właśnie kominki elektryczne.

Kominek elektryczny zbliżony jest budową i wyglądem do jego tradycyjnych odpowiedników, natomiast nie wytwarza płomienia i nie wymaga doprowadzania instalacji z powietrzem ani przyłącza do komina. Zasilanie następuje za pomocą prądu, dzięki czemu można go zamontować w dużym apartamencie lub w domu, który nie był pierwotnie przewidziany pod instalację kominka. Wrażenie palącego się drewna to wizualizacja świetlna, z kolei dobiegających nas charakterystyczny trzask jest wynikiem pracy syntezatora dźwięku. Kominek elektryczny jest bardzo prosty w obsłudze i można nim sterować zarówno z poziomu urządzenia jak i za pomocą pilota ustawiając kolor i intensywność płomienia.

Do dyspozycji mamy różne rodzaje kominków różniących się kształtem i sposobem montażu. Wszystko jest zależne od wielkości pomieszczenia, w którym urządzenie ma być zamontowane. Dużą zaletą jest możliwość wpasowania kominka do wystroju salonu. Możemy wybrać kominek ścienny, który za pomocą specjalnych uchwytów montowany jest na ścianie przypominając wyświetlacz LCD. Występują również kominki stojące, które można postawić w dowolnym miejscu, do którego jesteśmy w stanie doprowadzić instalację zasilającą. Dla użytkowników pomieszczeń o niewielkiej powierzchni i nieregularnych kształtach idealną alternatywę będzie pełnił kominek narożny, który wmontowany jest w ścianę. Jeśli zależy nam na dopasowaniu kominka do wystroju naszego salonu powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu samego wkładu kominkowego. Możemy również spotkać się z kominkami wpasowanymi w meble. Wszystko dostosowane do naszych potrzeb i wymagań. Oferta salonu just-home.com.pl/ to rozsądna propozycja. W zakładce: https://just-home.com.pl/kominki-elektryczne/ mamy do wyboru rożne rodzaje kominków elektrycznych, spośród których znajdziemy coś idealnego dla nas.

Powiedzmy sobie otwarcie: wkłady elektryczne nie są wyznacznikiem komfortu i luksusu, ale wbrew pozorom mają swoje plusy i nie jest to tylko cena, która jest zdecydowanie niższa w porównaniu z ich gazowymi lub powietrznymi odpowiednikami. Zaletą kominków elektrycznych z pewnością jest ich montaż, gdyż poza gniazdkiem z prądem nie wymagają dodatkowych instalacji. Możemy je zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu i w każdym budynku z instalacją elektryczną. Dodatkowo nie wymagają rozpalania ognia czy też czyszczenia popielnika, są czyste i nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, w postaci oparzeń lub zaczadzenia.

Głównym problemem i ogromnym minusem jest imitacja. Nie oszukujmy się: zwolennicy tradycyjnych kominków, rozkoszujący się blaskiem prawdziwego płomienia i dźwiękiem trzaskającego płomienia mogą być rozczarowani. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na modele z wizualizacją płomienia w formie 3D i syntezatorem dźwięku trzaskającego drewna. Są to najbardziej atrakcyjne pozycje w tej grupie kominków, ale i najmniej ekonomiczne, przez co ich użytkowanie może wpłynąć na wysokość naszego rachunku za prąd.