Wiele osób na samym początku swojej filmowej kariery ma problem z odpowiednim wycenieniem swojej pracy. Bez względu na to, czy zajmujemy się filmowaniem wesel https://studio-blysk.com/video, bądź przygotowujemy profesjonale teledyski nasza praca będzie wymagać odpowiedniej wyceny. Stąd też pomysł ten artykuł, aby pomóc Wam w oszacowaniu wykonywanej przez Was pracy przy filmowaniu i obróbce wideo.

Na samym początku powinniśmy wycenić nasz czas spędzony podczas planu filmowego. Cena jaką przyjmiemy będzie zależna od czasu jaki będziemy musieć poświęcić podczas zdjęć. Jest to o tyle trudne do ustalenia, że często nasz plan może się wydłużać, na przykład ze względu na niesprzyjająca pogodę. W takiej sytuacji najrozsądniej będzie wycenić pracę dla przykładu dla 8 i 12 godzin i w zależności od faktycznego czasu spędzonego na planie i odpowiednio doliczyć bądź zmniejszyć ostateczną cenę.

Na odpowiednią wycenę będą się składać się następujące czynniki:

  • Miejsce wykonywania usługi – przeważnie w Warszawie oraz w innych dużych aglomeracjach miejskich ceny są znacznie wyższe od tych, oferowanych na peryferiach. Należy to uwzględnić, szczególnie jeśli w którymś z dużych miast przebywamy na co dzień.
  • Doświadczenie – w miarę upływu czasu naszej profesjonalnej kariery filmowca https://studio-blysk.com/, a co za tym idzie – wzrostu naszych umiejętności, również cena powinna być odpowiednio wyższa.
  • Sprzęt wykorzystywany w trakcie filmowania – w zależności od tego, czy pracujemy na dużym sprzęcie wymagającym odpowiedniego wsparcia, czy też do filmowania wykorzystujemy gimbal’a bądź steadicam’a korzystając ze specjalistycznego sprzętu i realizując tylko wybrane projekty, również cena takiej usługi powinna być odpowiednio dobrana.

Podczas wyceniania bardzo ważne jest samo miejsce, w którym pracujemy oraz klienci dla których realizujemy dany materiał. Jeśli pracujemy z klientem korporacyjnym, wymagającym od nas skomplikowanego i rozbudowanego projektu to w takiej sytuacji, cena naszej pracy powinna być odpowiednio większa.

A więc jak widzimy na wysokość cen składają się zarówno sprzęt, nasze umiejętności jak i środowisko w jakim pracujemy. W Polsce ceny za jeden dzień filmowania przeważnie rozpoczynają się od 500 złotych, a kończą na kwocie 10 razy większej – 5 tysięcy. Wyceniając realizację video powinieneś uwzględnić większość zasobów, które posiadamy, które musisz zorganizować do realizacji danego projektu, i które możemy przeznaczyć na dany projekt. Dlatego zrealizowanie dobrej produkcji video wymaga niemałego budżetu, ale w czasach internetowego video jest to dobra inwestycja dla naszych klientów klientów.

Pamiętajmy jednak, że na zasoby materialne można zapracować szybko, a na umiejętności i doświadczenie pracuje się latami. Ponadto nie każdy się do tego nadaje. Dlatego budujmy swoją markę i przewagę konkurencyjną publikując w Internecie swoje najbardziej wyjątkowe i wyróżniające się filmy, a nasza wartość na rynku video będzie stale rosła.