Nauka języka obcego czasami może być trudna. Jeżeli brakuje Ci odpowiedniej motywacji i systematyczności, postępy w nauce są naprawdę minimalne. Chcesz to zmienić, choć nie wiesz jak? Jeżeli uczysz się języka polskiego, koniecznie sprawdź jakie korzyści niesie skorzystanie z usług szkoły językowej.

Przyczyny trudności, czyli dlaczego samemu trudno jest nauczyć się polskiego

Język polski dość powszechnie uważany jest za trudny język do nauki. Istnieje wiele reguł ortograficznych i wyjątków, które to potwierdzają. Błędy zdarzają się nawet Polakom, którzy urodzili się w kraju, mieszkają w nim i na co dzień posługują się rodzimym językiem. Dla cudzoziemców samodzielna nauka języka polskiego może być bardzo trudna. Potrzeba tutaj bardzo dużo motywacji oraz systematyczności, ponieważ zaniedbywanie nauki jakiegokolwiek języka obcego zazwyczaj obraca się przeciwko nam samym. W przypadku mieszkania poza granicami Polski barierą może być brak kontaktu z Polakami, a tym samym brak możliwości zweryfikowania efektów nauki w praktyce – poprzez rozmowę w języku polskim. Dużą barierą w nauce jest również brak czasu oraz zwyczajne lenistwo. Leżenie na kanapie i oglądanie filmików jest przyjemniejsze niż słuchanie polskiego podcastu czy czytanie książek w języku, który nie należy do najprostszych.

Szkoła językowa – dlaczego ma to sens?

Nauka w grupie jest ciekawym sposobem na przyswojenie sobie i praktyczne korzystanie z języka obcego. Zajęcia z innymi ludźmi pozwalają na praktykowanie języka. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia tego, że tak naprawdę język polski (podobnie jak każdy inny) służy do komunikacji. Tylko kiedy jesteś w stanie przekazać drugiej osobie informację w obcym języku i zrozumieć to, co ma do przekazania Twój rozmówca czy autor maila, możesz powiedzieć, że opanowałeś/-aś jakąś partię nauki. W szkole językowej pod okiem nauczyciela sprawdzisz czy wymawiasz poprawnie poszczególne słowa i dowiesz się na jakim właściwie poziomie jesteś obecnie. Podczas zajęć nie ma czasu na wymówki, które przy samodzielnej nauce często zastępowały codzienne partie wiedzy do przyswojenia.

Gotowi na lekcje języka polskiego? Dołącz do British School

Jeżeli chcesz przyswoić sobie nowe słówka i porozmawiać z kimś po polsku, koniecznie zajrzyj na stronę internetową: https://www.britishschool.pl/lomianki. Pod tym linkiem znajdziesz informacje o ofercie szkoły językowej w Łomiankach, która prowadzi m.in. zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców. Szczegóły dotyczące takich lekcji znajdziesz pod linkiem: https://www.britishschool.pl/lomianki/aktualnosci/614,lekcje-jezyka-polskiego-dla-cudzoziemcow. Ogólnopolska Szkoła Językowa British School ma prawie 25-letnie doświadczenie, a wiedzę przekazuje aż w 30 oddziałach zlokalizowanych na terenie Polski. W tej szkole językowej stosowane są nie tylko tablice interaktywne jako sposób na urozmaicenie zajęć, ale również studenci zyskują dostęp do platformy e-learningowej, dzięki której mogą uczyć się języka za pośrednictwem internetu z każdego miejsca na ziemi.