JCB to jeden z producentów, który cieszy się dużym uznaniem wśród ekspertów z branży budowlanej, kolejarskiej oraz rolniczej. Co sprawia, że seria JCB Agri jest spotykana w tak wielu gospodarstwach rolnych na terenie kraju? Za popularnością ładowarek teleskopowych i ciągników Fastrac stoją przede wszystkim doskonałe osiągi i perfekcyjna jakość.

Seria maszyn rolniczych JCB Agri

Seria JCB Agri została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych gospodarstwach rolnych. Znajdziesz w niej ciągniki Fastrac, ładowarki kołowe i teleskopowe. Maszyny brytyjskiej produkcji występują w różnych rozmiarach oraz standardach, dzięki czemu inwestor może wybrać model idealnie dopasowany do swoich potrzeb i budżetu, jakim dysponuje. Różnice pomiędzy poszczególnymi maszynami rolniczymi z serii JCB Agri polegają na wysokości podnoszenia, mocy silnika, udźwigu, momencie obrotowym, prędkości, pojemności łyżek czy ciężarze roboczym. Duża różnorodność tych parametrów gwarantuje znalezienie urządzenia spełniającego oczekiwania gospodarstwa.

W każdej kategorii znajdziesz przynajmniej kilka wersji danej maszyny. Niektóre łączą w sobie potencjał ładowarki i wózka widłowego, inne oferują dużą moc, zwrotność oraz wydajność dużych gabarytowo maszyn. Wszystkie są na tyle solidne, że mogą pracować przez wiele godzin ze sporymi obciążeniami, zapewniając zarządzającemu gospodarstwem bardzo dobre wyniki przy jednoczesnych niskich kosztach eksploatacyjnych. Ekonomiczne funkcje pozwalające oszczędzać energię są ważne i stale ulepszane przez brytyjskiego producenta sprzętu ciężkiego.

maszyna widlak jcb

Zalety maszyn rolniczych marki JCB

JCB oferuje zaawansowane maszyny rolnicze w wersji kompaktowej lub o większych gabarytach. Każdy z wariantów dopasowuje się do miejsca i rodzaju zadań, które są realizowane z jego pomocą. Oferuje komfort pracy i bezpieczeństwo operatorowi, poprawę wydajności i tempa kopania czy przenoszenia, co z kolei pozytywnie wpływa na efektywność działań. Nawet w wąskich przejściach czy na grząskim gruncie solidne maszyny zachowują pozycję i pracują bez nieprzewidzianych przestojów.

JCB Agri to także szereg innowacji oraz ulepszeń, które doceni każdy pracownik gospodarstwa. Wyciszona, przestronna kabina, wysokiej klasy podzespoły, trwałość elementów karoserii i osprzętu, możliwość dopasowywania różnych łyżek oraz części zamiennych to ważne, ale nie jedyne zalety pojazdów. Na uwagę inwestora zasługuje też powszechnie dostępny serwis, z którego można skorzystać w różnych częściach kraju.